środa, 8 stycznia 2014

Wyzwaniowo

Na początku roku nie zdążyłam wziąć udziału w wyzwaniach całorocznych, dlatego teraz będę w nich uczestniczyła, od lutego. Celem takich imprez czytelniczych jest zmobilizowanie się i czytanie. Pamiętać jednak należy, że trzeba to robić z przyjemnością, a nie z chęci do uzyskania największych wyników, wygrania nagrody. To ma pomóc tylko Tobie! Nie chcesz - nie czytaj, ale nie oszukuj siebie. Po co sobie obiecywać, że się coś zrobi, skoro już następnego dnia i tak tego się nie zrobi, jest jakieś sens?WYZWANIA NA ROK 2014

http://dzosefinn.blogspot.com/2013/12/1-przeczytam-tyle-ile-mam-wzrostu_29.html
Na pierwszy ogień poszły wyzwania "Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu" - oba polegające na tym samym. Należy przeczytać tyle książek, aby ich grubość (należy zmierzyć linijką) wreszcie pod koniec grudnia wyniosła taką długość, ile Ty masz wzrostu, czyli podam to na moim przykładzie: Mam ok.162cm, przeczytałam książkę o grubości załóżmy 2 cm; 162cm-2cm=160cm. I tak dalej, i tak dalej.
Mam nadzieję, że mi się uda, bo wydaje mi się, że będę miała dużo do czytania. :)
Wyzwanie można znaleźć tutaj i tutaj.http://sylwuch.blogspot.com/2013/12/zapowiedz-nowego-wyzwania-czytelniczego.html
Wyzwanie "Grunt to okładka" polega na przeczytaniu książki, na której okładce znajduje się przedmiot podany na początku miesiąca przez organizatorkę. Bardzo mnie ono zainteresowało, dzięki niemu można zobaczyć, że książki o odmiennej tematyce niż czytamy zazwyczaj również mogą nas zaciekawić. Jednak należy pamiętać, że... okładka to nie wszystko, ważne jest to, co znajduje się w książce, jej treść.
Wyzwanie można znaleźć tutaj.http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/

Nad wzięciem udziału w "Czytamy fantastykę" nie musiałam się długo zastanawiać. Moim ulubionym gatunkiem literackim są właśnie książki o tematyce fantastycznej! Czyż to nie wspaniałe, że za pomocą jedynie wydrukowanych liter, można się przenieść w nieistniejące światy, dalekie od tego naszego?
Wyzwanie można znaleźć tutaj.http://ogrodpelenksiazek.blogspot.com/p/blog-page_6.html
Moją kolejną propozycją wyzwania jest "Wampiry kontra Wilkołaki", czyli coś dla mnie, znowu. :)
Trzeba przeczytać książkę, w której występują wampiry, wilkołaki lub obie rasy jednocześnie. W związku, że ja tego typu książki, uwielbiam, zgłosiłam się i wydaje mi się, że nie powinnam mieć dużego problemu z ukończeniem wyzwania. Czytając książki o wilkołakach, zdobywasz punty na ich konto, a o wampirach - na wampirze konto.
Wyzwanie można znaleźć tutaj.


http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/p/pod-hasem.html 
"Pod hasłem" również sugeruje spróbowanie różnych tematyk. Co miesiąc podawane jest hasło, które musi znaleźć się w tytule, np. kamień, to można przeczytać "Harry Potter i kamień filozoficzny". Chcę spróbować swych sił, spróbować czegoś innego i to  na pewno mi w tym pomoże.
Wyzwanie można znaleźć tutaj.
A Ty, w jakim bierzesz udział wyzwaniu? A może jakieś prowadzisz? 

~ Marta