poniedziałek, 30 marca 2015

Zapowiedzi na kwiecień 2015

Po raz pierwszy na moim blogu zagościł post z serii zapowiedzi wydawniczych! Każdego miesiąca do księgarni przybywa wiele nowych tytułów. A czego premiera będzie miała miejsce w kwietniu?


Tytuł: After 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
Cykl: After - tom 2  
Autor: Anna Todd
Wydawnictwo: Między Słowami
Data premiery: 7.04.2015
"Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…
Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?" 

Tytuł: Po zmierzchu
Cykl: Mroczne Umysły - tom 3
Autor: Alexandra Bracken
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 8.04.2015 

"Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.
Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat."

Tytuł: Biorąc oddech
Cykl: Oddechy - tom 3  
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 8.04.2015
"Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą...
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii "Oddechy" – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony..."
 
Tytuł: Gregor i niedokończona przepowiednia
Cykl: Kroniki Podziemia - tom 1
Autor: Suzanne Collins
Wydawnictwo: Iuvi
Data premiery: 8.04.2015
"Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić swoje przeznaczenie – i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca – w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem.
Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z olbrzymimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, lecz ten niepewny pokój jest zagrożony.
Gregor nie chce brać udziału w podziemnym konflikcie. Chce tylko wrócić do domu. Gdy jednak się dowiaduje, że ma szansę odszukać zaginionego ojca, a dziwaczna przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w niepewnej przyszłości Podziemia, zdaje sobie sprawę, że to może być jedyny sposób rozwiązania największej tajemnicy w jego życiu. Nie wie jeszcze, że ta wyprawa na zawsze odmieni i jego, i Podziemie."

Tytuł: Girl online 
Autor: Zoe Sugg
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 8.04.2015
"Penny ma tajemnicę. Pod pseudonimem Girl Online dzieli się na blogu swoimi najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopakach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzinie i atakach paniki, przez które zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem.
Kiedy sytuacja robi się naprawdę poważna, rodzina zabiera ją do Nowego Jorku, gdzie spotyka Noah, przystojnego Amerykanina z gitarą. Penny zakochuje się - i opisuje to szczegółowo na swoim blogu. Ale Noah też ma tajemnicę, która może zdemaskować Penny - i zniszczyć jej najcenniejszą przyjaźń."

Tytuł: 10 rzeczy, które musicie o mnie wiedzieć 
Autor: Ann M. Martin
Wydawnictwo: Akapit Press
Data premiery: 10.04.2015
"Wyczekiwane wakacje w Wielkim Kanione odwołane! Tata stracił pracę i cała rodzina jest w szoku. Pearl spędza wakacje na „zastępczym” dziennym obozie. Nawet nie byłoby tak źle, bo jest tam razem ze swoim najlepszym przyjacielem JB Trzecim. Cóż z tego, jeśli jedną z opiekunek jest jej starsza siostra Lexie, a o uwagę JB Trzeciego zabiega Jill."Jak widać, same wspaniałe pozycje! Najbardziej nie mogę się doczekać premiery "Girl Online", na którą polowałam nawet w anglojęzycznej wersji, ale niestety cena zdecydowanie była za wysoka. Mam również chęć na najnowszą powieść Suzanne Collins. Poza tym jestem już po pierwszym tomie serii "Oddechy" i "Mroczne umysły", tak więc z pewnością zabiorę się za kolejne części.

A na który tytuł Ty czekasz najbardziej? :)