poniedziałek, 1 czerwca 2015

Zapowiedzi na czerwiec 2015

Czerwiec napawa mnie niezwykłym optymizmem. Nie tylko z powodu nadchodzących wakacji - choć to zdecydowanie wpływa na mój pozytywny nastrój - lecz także z powodu wspaniałych tytułów, jakie mają mieć premiery w tym czasie. Oto moim zdaniem najciekawsze z nich!

Tytuł: 7 razy dziś
Autor: Lauren Oliver
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 3.06.2015
"Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę.
Umarłam?
A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?"


Tytuł: Ścieżka ocalenia
Cykl: Antilia - tom 3
Autor: Ewa Seno
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Data premiery: 3.06.2015
"Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi – Mandorze, i całemu Wszechświatowi.
Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami. Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia...
Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja?"


Tytuł: Wypowiedz jej imię
Autor: James Dawson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ya!
Data premiery: 3.06.2015
"Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra.
Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?"


Tytuł: Przebudzenie labiryntu
Cykl: Labirynt - tom 1
Autor: Rainer Wekwerth
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ya!
Data premiery: 3.06.2015
"Pierwszy tom trylogii.
Siedem osób, sześć bram, trzy dni i niezliczona ilość pułapek. Grupa nastolatków nie ma pojęcia, jak znalazła się w innym wymiarze. Otaczają ich ściany wyimaginowanego labiryntu. Jeden fałszywy krok może zmienić ich los, błędny wybór zaprowadzić w ślepy zaułek.
Kto z nich przetrwa i zdąży wydostać się z labiryntu, który zdaje się śledzić każdy ich ruch? Labirynt nie daje odpowiedzi, stawia tylko pytania... Czas ucieka, a żadne z nich nie czuje, aby udało się mu zbliżyć do rozwiązania mrocznej zagadki." 


Tytuł: Pustułka
Autor: Katarzyna Berenika-Miszczuk
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAB
Data premiery: 3.06.2015
"Na odciętej od świata rajskiej wyspie rozpoczyna się krwawa wyliczanka. Wśród jedenastu mieszkańców znajduje się morderca...
Członkowie bogatej i szanowanej rodziny Spyropoulosów są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Gdy niebo nad Wyspą Ptaków zasnuwają ciemne chmury, a na ziemię spadają pierwsze krople deszczu, rozpoczyna się seria morderstw. Każdy dzień obnaża kolejne rodowe sekrety, dotychczas skrzętnie ukrywane za zasłoną kłamstw i niedopowiedzeń. Spyropoulosowie pokażą swoje prawdziwe twarze. Czy komuś uda się przeżyć i powstrzymać mordercę?" 


Tytuł: Każdego dnia
Autor: David Levithan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data premiery: 4.06.2015
"Szesnastoletni A – codziennie budzi w ciele innej osoby: bywa czarnoskórą seksbombą, wątłym Azjatą, otyłym, spoconym białym chłopakiem. Czasem budzi się jako bezdomny narkoman, innym razem jako potencjalna samobójczyni... Zachowuje swoją jaźń i stara się jak najmniej ingerować w życie osób, których ciało zamieszkuje – co czasu, gdy poznaje Rhiannon, dziewczynę aroganckiego Justina..." 


Tytuł: Co, jeśli...
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria Young
Data premiery: 17.06.2015
"Powieść autorki bestsellerowej serii „Oddechy”, równie pełna emocji i zapierającej dech akcji!
Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.
Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało..."


Tytuł: Mara Dyer. Zemsta
Cykl: Mara Dyer - tom 3
Autor: Michelle Hodkin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ya!
Data premiery: 17.06.2015
"Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem.
W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna..."


Tytuł: Delirium. Opowiadania
Cykl: Delirium - tom 3, 5
Autor: Lauren Oliver
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 17.06.2015
"W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.
Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?"


Tytuł: Komnaty
Autor: Sarah Gerdes
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ya!
Data premiery: 17.06.2015
"Za sprawą tajemniczego artefaktu bliźnięta przenoszą się do XV-wiecznych Chin, by ocalić życie drugiego cesarza z dynastii Ming, czternastoletniego Jianwena.
Bliźnięta Fleener – obdarzona doskonałą pamięcią Mia i biegły we wschodnich sztukach walki Cage – wiodą beztroski żywot zwyczajnych amerykańskich nastolatków. Do dnia, w którym ich ojciec wulkanolog zostaje porwany.
W porzuconym przez niego plecaku Cage i Mia znajdują tajemniczą ażurową kulę, która przenosi ich w czasie i przestrzeni. Dlaczego znaleźli się właśnie w Chinach? Czy ich los rzeczywiście został zapisany na klingach starożytnych mieczy?."


Tytuł: Wieża asów
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data premiery: 22.06.2015
"Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. Dzikie karty opowiadają ich historię.
Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy nad nowojorskim niebem uwolniono niezwykłego wirusa dzikiej karty, zdolnego do przekształcania genów. Stworzył on obdarzonych potężnymi mocami asów oraz dziwacznych, zniekształconych dżokerów. Po trzydziestu latach przed ocalonych dotknął nowy koszmar Z otchłani kosmosu przybywa Rój - śmiertelne zagrożenie zdolne zniszczyć całą planetę. Asowie i dżokerzy muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści, by stanąć do bitwy, której nie mogą przegrać...
Wśród autorów Wieży Asów znajdziemy prawdziwych „gigantów” literatury science fiction i fantasy: George'a R. R. Martina, Rogera Zelazny'ego, Pat Cadigan czy Waltera Jona Williamsa."


Tytuł: Dym i Lustra
Autor: Neil Gaiman
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Data premiery: 27.06.2015
"Książka jest zbiorem opowiadań, wierszy i krótkich nowelek. Każde z opowiadań przedstawia historie dziejące się na pograniczu świata rzeczywistego i światów alternatywnych. Jest to nowe wydanie, w dotychczasowej cenie Czytelnicy otrzymują nowe wydanie wzbogacone o 5 nowych nie publikowanych wcześniej opowiadań. Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana - jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji." 

Choć na każdą z tych pozycji czekam z wielką niecierpliwością, to jednak aż ręce z ekscytacji mi się trzęsą na myśl o tym, że już za kilkanaście dni będę mogła trzymać w nich swój egzemplarz "Każdego dnia", "Co, jeśli...", "Wypowiedz jej imię" oraz oba tytuły Lauren Oliver. Dzięki tak ciekawym zapowiedziom, jestem pewna, że te wyczekiwane przeze mnie z utęsknieniem wakacje z pewnością będą jeszcze wspanialsze, a czekanie będzie dla mnie prawdziwą rozkoszą przy lekturze tych cudownych lektur.

Jakie macie plany na wakacje? :)